Tórické (astigmatické) kontaktné šošovky

Astigmatizmus patrí medzi závažné očné vady, ktoré doteraz bránili používania kontaktných šošoviek. Našťastie to je už minulosť - dnes si ľudia s astigmatizmom môžu vybrať špeciálne navrhnuté tórickej šošovky. Nosenie tórických šošoviek teda umožňuje ľuďom s astigmatizmom dokonalé videnie bez kompromisov.

VÝHODY TÓRICKÝCH ŠOŠOVIEK

Torické kontaktné šošovky sú špeciálnym typom kontaktných šošoviek, určeným pre osoby s astigmatizmom. Okrem astigmatizmu je možné ich predpísať aj pre kombináciu astigmatizmu s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou. S ich pomocou tak opäť dosiahnete perfektného videnie, ktoré by štandardné sférické šošovky nezaručili. Samozrejmosťou je pohodlné nosenie po celú dobu užívania. Tórická šošovka garantuje perfektné videnie osobám s krátkozrakosťou alebo ďalekozrakosťou, ktorí zároveň trpia astigmatizmom. Sú veľmi pohodlné a príjemné na nosenie. Rovnako ako mesačné a štrnásťdňové kontaktné šošovky vyžadujú starostlivosť, ktorá spočíva v pravidelnom čistení a odkladanie v špeciálnom roztoku a puzdre na šošovky.

Komu sú určené tórické šošovky?

Pre astigmatikov neboli kontaktné šošovky donedávna vôbec k dispozícii. Boli tak odsúdení k noseniu okuliarov. Preto je dnes využijú najmä športovci, herci a inak aktívnych ľudí, trpiacich astigmatizmom, pre ktoré sú bežné okuliare obmedzeniam. O tom, či potrebujete torické šošovky, vždy rozhoduje očný špecialista na základe očného vyšetrenia. Správny predpis je tým najdôležitejším faktorom zaručujúcim dokonalú nápravu chyby zraku. Pretože astigmatické kontaktné šošovky korigujú nerovnomerné zakrivenie očnej rohovky alebo očnej šošovky, majú v porovnaní so sférickými šošovkami nepravidelný tvar. Aby bola zaistená správna poloha pri ich nasadení aj v priebehu nosenia, sú opatrené takými prvkami ako je napríklad vyváženie šošovky, zrezanie šošovky u spodného okraja, zosilnená či stenčená zóna a podobne.

Typy tórických šošoviek

Tórické kontaktné šošovky možno kúpiť vo verzii pre krátkozrakosť aj ďalekozrakosť. Torické kontaktné šošovky sú k dostaniu ako v jednodňové variante, tak aj ako šošovky pre opakované použitie. Spoľahnite sa na vysokú kvalitu a skvelé ceny a objednajte si u nás astmatické šošovky, ktoré Vám navráti ostrý zrak.

Prezrite si kompletný sortiment tórických šošoviek

Výsledok 1 - 4 z 4

TOP Torické (astigmatické) kontaktné šošovky

Proclear Multifocal Toric D (3 šošovky)

Kontaktné šošovky Proclear Multifocal Toric sú jedine mesačné kontaktné šošovky, ktoré korigujú astigmatizmus aj...

37,99 €
Current Stock Level

AquaView Toric (6 šošoviek)

Šošovky AquaView Toric sú mesačné astigmatické kontaktné šošovky určené na denné...

28,49 €
Current Stock Level

Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

Ak trpíte astigmatizmom, a vaše existujúce kontaktné šošovky spôsobujú neostré videnie, kontaktné šošovky Acuvue Oasys...

23,99 €
Current Stock Level

Dailies AquaComfort Plus Toric (30 šošoviek)

Spoločnosť Alcon vyrába kontaktné šošovky Dailies AquaComfort Plus Toric so systémom trojité lubrikácia. Tá zaisťuje...

21,79 €
Current Stock Level

KONTAKT

Adresa:
Kontakto.cz Internetový Obchod, spol. s r.o. Hlavní třída 43/34
737 01 Český Těšín

Telefon: 00420 558 712 283
Telefonický kontakt je možný v pracovné dni: po - pa od 7:30-16:00
E-mail:

O NÁS

Internetový obchod Kontakto.sk ponúka široký sortiment kontaktných šošoviek za najnižšie ceny na trhu. A nielen to, vďaka celej rade zľavových akcií, vernostným zľavám a zľavám za odporúčanie nášho eshopu priateľom môžete ušetriť pri nákupe kontaktných šošoviek a príslušenstva k nim ešte viac.