Kontaktné šošovky, ako optická pomôcka korekcie zraku, majú svoju dobu použiteľnosti. Očný špecialista rozhodne na základe vyšetrenia a konzultácie s pacientom, ktorý typ šošoviek je najvhodnejší pre potreby danej osoby. Vybraný typ určuje, po akú dobu môžu byť šošovky používané. Najčastejšie sa jedná o jednodňové, dvojtýždňové či mesačné kontaktné šošovky. Existujú však aj štvrťročné, polročné či špeciálne ročné šošovky.

Akcentné čiže "circle" kontaktné šošovky sú kozmetickým typom šošoviek, ktorých účelom je čo možno najviac napodobniť prirodzene tmavší okraj dúhovky a tiež drobné čiarky v dúhovke oka. Cieľom je optické zväčšenie farebné časti oka a tým tak dosiahnutie iskrivého pohľadu prostredníctvom výraznejšieho, rovnomerného definovania vonkajšieho ohraničenia dúhovky. Dizajn šošoviek je navrhnutý tak, aby pri nosení vyzerali čo najprirodzenejšie.

Perfektný zrak berú mnohí za samozrejmosť. Bezproblémové videnie na blízko i na diaľku uľahčuje každodenné aktivity, bez toho aby sme si to uvedomovali. Na druhej strane chyby zraku so sebou nesú istá obmedzenia, ktorým sa postihnutá osoba musí prispôsobiť. Refrakčné vady sa vo väčšine prípadov korigujú dioptrickými okuliarmi alebo kontaktnými šošovkami.

Kontaktné šošovky pomáhajú denne prekonať chyby zraku miliónom ľudí na celom svete. Na zlepšenie videnia boli tiež pôvodne vyvinuté. S pokrokom času a nezadržateľným rozvojom technológií sa však o ich využití začalo uvažovať aj v iných smeroch. Niektorá zaujímavá využitia kontaktných šošoviek sú známa a rozšírená, iná naopak veľmi kuriózna a takmer ako niečo zo sci-fi filmu. Pozrime sa spoločne na niekoľko zaujímavostí z oblasti kontaktných šošoviek.

Používate kontaktné šošovky ku korekcii zraku? A už Vás niekedy napadlo, kto, kedy a ako vlastne túto múdru vec, ktorá každý deň uľahčuje život miliónom ľudí na celom svete, vynašiel?

Prejavili Vaše deti záujem o nosení kontaktných šošoviek? Nie ste si istí, či sú šošovky pre deti vhodné a nemôžu nejakým spôsobom ohroziť vývoj zraku dieťaťa? Prečítajte si viac o kontaktných šošovkách pre deti.

V súčasnej dobe na trhu existuje mnoho typov šošoviek s rôznymi parametrami. Tie sú umiestnené na obale alebo v priloženom informačnom letáčiku.

V súčasnej dobe na trhu existuje mnoho typov roztokov, a zaiste nedokážete správne určiť, ktorý bude pre vaše kontaktné šošovky vhodný. Je potrebné poznamenať, že nie všetky roztoky sú rovnaké.

Osoby, ktoré pre korekciu zraku uprednostňujú okuliare, šošovky občas berú len ako nutnú náhradu. V tom prípade väčšinou siahnu po kontaktných šošovkách jednodenných alebo jednorazových.

Najlepším riešením pre osoby trpiace alergiou sú jednodňové kontaktné šošovky. Jednodňové kontaktné šošovky alergikom minimalizujú riziko prieniku alergénov k povrchu oka a vďaka tomu, že každý deň použijete nový sterilný pár kontaktných šošoviek sa alergény nedostanú k oku.

Doržování hygieny

Prvým a zásadným bodom v starostlivosti o kontaktné šošovky je doržování hygieny. Preto je nutné mať na pamäti, že kontaktné šošovky nemôžete dávať dole sa špinavými rukami. Pravidelné čistenie kontaktných šošoviek zabezpečia ich ochranu pred baktériami, ktoré môžu spôsobiť infekcie a podráždenie očí.

KONTAKT

Adresa:
Kontakto.cz Internetový Obchod, spol. s r.o. Hlavní třída 43/34
737 01 Český Těšín

Telefon: 00420 558 712 283
Telefonický kontakt je možný v pracovné dni: po - pa od 7:30-16:00
E-mail:

O NÁS

Internetový obchod Kontakto.sk ponúka široký sortiment kontaktných šošoviek za najnižšie ceny na trhu. A nielen to, vďaka celej rade zľavových akcií, vernostným zľavám a zľavám za odporúčanie nášho eshopu priateľom môžete ušetriť pri nákupe kontaktných šošoviek a príslušenstva k nim ešte viac.