V súčasnej dobe na trhu existuje mnoho typov roztokov, a zaiste nedokážete správne určiť, ktorý bude pre vaše kontaktné šošovky vhodný. Je potrebné poznamenať, že nie všetky roztoky sú rovnaké.

roztoky pre šošovky - základné typyPrvým typom je tekutý dezinfekčný roztok, iné typy sú určené pre starostlivosť a tretí je univerzálny roztok na kontaktné šošovky (viacúčelový). V závislosti na potrebách odborníka vyberie ten správny druh výrobku pre starostlivosť o vaše kontaktné šošovky.

Roztoky pre šošovky - základné typy

Je dôležité vybrať vhodný roztok na šošovky, pretože každý má iné zloženie a odlišné účinky na kontaktné šošovky a oči. Existujú dva základné typy:

  • roztoky pre tvrdé šošovky
  • roztoky na mäkké šošovky

Keďže sú priamo určené pre jeden typ kontaktných šošoviek, nie je možné ich zamieňať. Ďalším spôsobom, ako rozdeliť roztoky je na roztoky jednostupňové a dvojstupňové. Prvý z nich kombinuje dve funkcie - ošetrovanie a dezinfekciu v jednom produkte, preto sú označované ako viacúčelové roztoky. Druhý typ (dvojstupňové roztoky) kombinuje dva rozdielne roztoky, dezinfekčný a ošetrujúci. Tento typ roztokov sa teraz používa len zriedka.

KONTAKT

Adresa:
Kontakto.sk Internetový Obchod, spol. s r.o. Hlavní třída 43/34
737 01 Český Těšín

Telefon: 00420 558 712 283
Telefonický kontakt je možný v pracovné dni: po - pa od 7:30-16:00
E-mail: