Akcentné čiže "circle" kontaktné šošovky sú kozmetickým typom šošoviek, ktorých účelom je čo možno najviac napodobniť prirodzene tmavší okraj dúhovky a tiež drobné čiarky v dúhovke oka. Cieľom je optické zväčšenie farebné časti oka a tým tak dosiahnutie iskrivého pohľadu prostredníctvom výraznejšieho, rovnomerného definovania vonkajšieho ohraničenia dúhovky. Dizajn šošoviek je navrhnutý tak, aby pri nosení vyzerali čo najprirodzenejšie.

Na rozdiel od celofarebných šošoviek majú akcentné šošovky zafarbiť iba prúžok pri vonkajšom okraji. Podčiarknutie tejto časti dúhovky dodá očiam nový, úžasný rozmer. Skvelého efektu môžu využiť ako ľudia s tmavšiemu, tak svetlejšiemu očami.

 

akcentne kontaktne sosovkyDosiahnite efektu veľkých očí

Circle lenses sú veľkým hitom predovšetkým v Ázii, kde si s ich pomocou zväčšujú a zvýrazňujú oči mnohé ženy a dievčatá. Pôvodne bolo k dispozícii len niekoľko málo farebných odtieňov. S rastúcou popularitou rozšírili výrobcovia sortiment, a teraz si môžete kúpiť okrem štandardných farieb tiež napríklad ružové, fialové či ďalšie extravagantné akcentné šošovky.

 

Kontaktné šošovky s definujúcim tmavým okrajom sú k dostaniu v dioptrickom prevedení aj bez dioptrií. Niektoré typy môžu byť dokonca prispôsobené pre korekcii astigmatizmu. Všeobecne sú však považované skôr za módny doplnok než ako prostriedok korekcie chýb zraku. Na uspokojenie rôznych potrieb a požiadaviek užívateľov sú na trhu k dostaniu jednodňové, dvojtýždňové aj mesačné "circle" šošovky.

 

Vždy dbajte na zdravie očí

Aby bolo možné nosiť akcentné šošovky aj po dlhšiu dobu v priebehu dňa, ich výrobcovia dbajú na to, aby spĺňali rovnaké charakteristiky ako bežné kontaktné šošovky. Sú vyrábané z moderných materiálov, ktoré zaručujú dostatočnú priepustnosť kyslíka a udržanie potrebnej vlhkosti, aby ich užívatelia pociťovali potrebný komfort. Tento typ šošoviek môže byť opatrený tiež UV filtrom proti škodlivým slnečným lúčom. Oči tak zostávajú zdravé a žiarivé.

Výskum a testy preukázali, že nosenie tohto typu sfarbených kontaktných šošoviek je bezpečné. V niektorých prípadoch sa však môže u užívateľa objaviť znížená citlivosť na kontrasty a tým tak trochu zhoršená kvalita zraku. Ideálne by sa mal človek pred začatím nosenia "circle lenses" poradiť s očným lekárom, aby sa vylúčili akékoľvek možné vplyvy na zdravie očí. Očný špecialista tiež poskytne potrebné rady ohľadne správneho používania a starostlivosti o šošovky.


Prečítajte si tiež:

KONTAKT

Adresa:
Kontakto.cz Internetový Obchod, spol. s r.o. Hlavní třída 43/34
737 01 Český Těšín

Telefon: 00420 558 712 283
Telefonický kontakt je možný v pracovné dni: po - pa od 7:30-16:00
E-mail:

O NÁS

Internetový obchod Kontakto.sk ponúka široký sortiment kontaktných šošoviek za najnižšie ceny na trhu. A nielen to, vďaka celej rade zľavových akcií, vernostným zľavám a zľavám za odporúčanie nášho eshopu priateľom môžete ušetriť pri nákupe kontaktných šošoviek a príslušenstva k nim ešte viac.